KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİMLERİ

Satış

KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİMLERİ

150.00400.00

Stok kodu: Yok Kategoriler: ,
Temizle
 • Açıklama
 • Ek bilgi
 • İnceleme (0)

Açıklama

Temel Koçluk Eğitimi

Bu program, her kademedeki yöneticiye, doyumlu bir yaşam hedefleyen genç ve yetişkine gereken temel koçluk bilgi ve becerisini kazandırmak amacıyla hazırlanmıştır. Katılımcıların kendilerinde var olan potansiyeli fark etmeleri / daha fazla kullanmaları, özlenen davranış değişikliği ve performansa ulaşarak eğitimden kalıcı bir fayda sağlamaları da amaçlanmaktadır.

Koçluk; Bir koç ile birey ya da takım arasında, kişisel / kurumsal / işlevsel olarak belirlenen hedefler temel alınarak sıra dışı sonuçlara ulaşılmasını amaçlayan profesyonel bir ortaklıktır. Bireylerin şimdi nerede oldukları ve gelecekte nerede olmak istedikleri üzerine yoğunlaşılır. Eğitime katılanlar, koçlukta elde edilen sonuçların; kendi çabaları, koçluk becerileri, koçluk zihni ve metotları ile desteklenen birey ya da takımlara ait eğilimler, seçimler ve hareketlerin sonucunda elde edildiğini yaşayarak öğrenir. Bu eğitime katılımla elde edilecek kazanımlar, programı tercih edenlerin niteliğine bağlı olarak çeşitlenecektir.

Kurumsal Kazanımlar; ‘Temel Koçluk Becerileri kazandırılan çalışanlar, kuruluş içindeki profesyonel iletişimin kalitesini yükseltirler,  Birim / takım yöneticileri, belirli bir amaçla bir araya gelmiş bu grupların performansı izlemek, arttırmak, üyeleri sonuçlardan sorumlu kılmak üzere sağlıklı bir etkileşim içine girerek daha başarılı ve doyumlu bir çalışma ortamına kavuşulmasına ön ayak olabilirler,  Kurum genelinde koçluk yapacak dâhili koçlar olarak kendilerini geliştirmeyi sürdürebilirler.

Bireysel kazanımlar; Bireylerin kendilerine ilişkin farkındalıkları gelişir,  Daha doyumlu bir yaşam için tutum ve davranış değişiklikleri gerçekleştirirler,  Yöneticileri, çalışma arkadaşları, eşleri ve çocuklarıyla iletişimlerinin kalitesi yükselir,  Yaşamlarının sorumluluğunu alıp harekete geçerek bekleyen hedeflerine kararlılıkla yönelirler.

Programdan elde edecekleri bilgi ve yöntemleri içselleştirerek kişisel gelişim süreçlerine dahil edenlerin kendilerinde görünürleştirecekleri olumlu nitelikler aşağıdaki gibi sıralanabilir;

Özsaygılı, Otantik, Özgüvenli, Yaratıcı, İkna Yeteneği Gelişmiş, Adanmış, Kararlı, Etik, Adil, Onurlu, Alçakgönüllü, İlham Verici, Asil, Açık, İyimser, Tutkulu, Saygılı, Riskleri Yönetebilen, Güçlü İletişimci, Destekleyici, Vizyoner, Lider.

Kimler için:
Kişisel gelişimine katkı sağlamak isteyenler, iletişim becerilerini geliştirmek isteyenler, farklı bir alanda uzmanlaşmak isteyenler, iş ve sosyal hayatında hedefleri olan kişiler.

 

Bilinçaltı Sembol Dili Eğitimi

Binlerce insana şifa kaynağı olan bilinçaltı dili mucizeleri öğretisi, isteyen herkesin öğrenebildiği ve uygulayabildiği bir yöntemdir. Bu yöntemi öğrenerek hem kendi bünyeleri üzerinde mucizeler yaratmak hem de başkaları üzerinde bu etkiye sahip olmak isteyen kişileri bir eğitim alması ve bu eğitimi tamamlaması gerekir. Oldukça önemli ve faydalı olan bu eğitim ile kendi bedeninizde ortaya çıkan rahatsızlıkları tedavi edebilir hem de daha önce de belirttiğimiz gibi başkalarına da yardımcı olabilirsiniz.

Birçok sorunun çözümü bulunmakta ve birçok konu üzerinde etkili bir terapi gerçekleştirilmektedir. Genel olarak eğitim ve terapi ile çözüm bulabileceğiniz sorunlar şu şekildedir;

 • Her türlü duygusal sorun ve sizi yoran negatif düşüncenin yok edilmesi
 • Bağımlılıklar
 • Her türlü sosyal ve kişisel ilişkilerde yaşanılan sorunlar
 • Ruh eşinizi bulmaya yönelik yapılan çalışmalar
 • Fobiler ve korkuların giderilmesi ve yenilmesi için çalışmalar
 • Konsantre olma ve odaklanma sorunlarına ilişkin problemler
 • Hastalıklar ve tikler
 • Maddi problemler ve bunlara ilişkin çözümler

 

Aile Dizimi Nedir?
Aile Dizimi, bir sistem olarak ele alınan ailede normalde saklı işleyen dinamikleri görünür hale getirmede kullanılan bir tekniktir. Aile dizimi uygulamaları kişilere, ailelerinden sadece genetik kodları almadıklarını bunların yanı sıra ruhsal mirası nasıl devraldıklarını da gösterir. Böylece kişiler, bu güne kadar yaşadıkları ve anlamlandıramadıkları bazı korku, kaygı ve tekrarlanan başarısızlıklarını hatta geçmeyen ruhsal sıkıntılarının kaynağını fark etme olanağı bulurlar. Yıllardır geçmeyen depresyonunuzun nedeni hiç tanımadığınız bir aile üyesinden devraldığınız psikolojik miras olabilir. Bu teknikte, kaynağı bulunan sorunlar daha kolay çözümlenebilir hale gelebilir.

Eğitimin Amacı

 • Eğitimin temel amacı, katılımcıların aile dizimi modelini bireysel ve aile danışmanlığında pratik olarak kullanabilmelerini sağlamaktır.
 • Eğitim sonunda uzmanlar aile dizimi tekniğini nasıl uygulayacaklarını ve hangi materyallerle aile dizimini gerçekleştirebileceklerini öğrenecekler.
 • Ayrıca her bir katılımcının yaşantısal olarak kendi aile dizimlerini yapmalarını sağlayarak kişisel aile süreçlerinden geçmeleri ve bu şekilde farkındalık kazanmaları da amaçlanmaktadır.

Ek bilgi

Alınacak Belge Adedi

, ,

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİMLERİ” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Whatsapp'dan Görüş
Yardımcı Olmamı İster misin?
Merhaba 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?