NLP & BİLİNÇALTI İLE OLUMLAMA TEKNİKLERİ EĞİTİMLERİ

Satış

NLP & BİLİNÇALTI İLE OLUMLAMA TEKNİKLERİ EĞİTİMLERİ

0 out of 5

150.00250.00

Stok kodu: Yok Kategoriler:
Temizle
  • Açıklama
  • Ek bilgi

Açıklama

Alacağınız Eğitimi Programı kapsamında 2 gün online sorularınızı yöneltebileceğiniz interaktif eğitim alacaksınız. Alanında uzman ve kendini birçok alanda kanıtlamış Prof. Dr. Ali İlseven’den eğitimin inceliklerini öğrenerek kendi hayatınızda da kullanabilecek yeterliliğe geleceksiniz. Alacağınız eğitim tekniklerini günlük hayatınızda uyguladığınızda kişisel ve ailesel yaşantınıza ve çevrenize hatta iş hayatınıza olumlu bir hava katacaktır.

Eğitim Tarihleri

18 Mayıs 2020 – 19 Mayıs 2020

PROF. DR. ALİ İLSEVEN’İN VERDİĞİ TAMAMEN CANLI BİR EĞİTİMDİR.

NLP Eğitimi (Neuro Linguistic Programming)

NLP, yaşamımızda üzerinde düşünmeden, otomatik olarak gerçekleştirmiş olduğumuz algılama, düşünme ve davranış süreçlerini, bilinçli hale getirme ve geliştirmede üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda, zihnin işleyişi ile geliştirilmiş bir model ve metodolojidir.

Linguistic Programming Zihin dili programlama demektir. Nlp hayatımızdaki tüm alanlardaki hedeflerimizi Nlp-Neuro, hayallerimizi gerçekleştirmemiz için destekleyicidir.

Neuro ile; insanların görme, işitme, hissetme, koklama ve tatma duyuları ve bu duyuların yönetildiği beyin ve sinir sistemi vurgulanır.

Linguistic ile; yaşam deneyimlerinin dil vasıtası ile kodlanması, dilin deneyim edinme ve değişim süreçlerindeki etkisi vurgulanır.

Programming ile arzu edilen değişiklikleri gerçekleştirmek üzere, duygu, düşünce ve davranışlarımız üzerinde, bilinçli veya bilinçdışı akıl yardımıyla yapılan yeniden düzenleme biçimi vurgulanmaktadır. Kısaca NLP, modelleme tekniğidir.

Kişilerde davranış ve duygu düzeyinde değişiklikler yaratma ve bilinçaltını yeniden programlama üzerine bir eğitimdir. Bu eğitimle beraber zihnin nasıl işlediği, hedeflere nasıl ulaşılacağı yaşayarak ve uygulayarak öğrenilir. İletişim konusunda uzmanlaşmak, gerçek potansiyeli açığa çıkarmak, doğru hedefler belirleyerek bunlara ulaşmak, duygu, düşünce ve davranışlar arasındaki bağlantıları öğrenerek gerek kendinizin gerekse başkalarının problemleri üzerine çalışabilmek bu programda kazanacağınız becerilerden bazılarıdır.

Bu eğitim kişisel gelişimine katkı sağlamak isteyenler ve kariyer planı olan kişilerin mutlaka katılmasını önermekteyiz.

Bilinçaltı ile Olumlama Teknikleri

Olumlama cümleleri bilinçli düzeyde söylendiğinde aslında çoğu zaman “pozitif düşünmek” konsepti kapsamında ele alınabilecek bir çabadan öteye gitmez. Çoğu kişi olumlama cümleleri ile düzenli olarak çalışmalar yapsa da çoğu zaman bu cümlelerin bilinçaltı tarafından özümsenmesini sağlayamaz. Çünkü bu cümlelerle çalışırken aslında bilinçli zihin seviyesinde çalışırız ve cümleleri bilinçli zihnimizle dile getiririz. Ama olumlama cümlelerinin asıl ulaşması gereken yer bilinçaltı zihnimizdir.

Olumlama cümleleri söylemek ve bu cümleleri düşünmek, bilinçli zihnimizle yaptığımız, irademizle gerçekleştirdiğimiz bir eylemdir. Burada hatırlamamız gereken en önemli şey şudur; Hayatımızı ve davranışlarımızı yöneten ve yönlendiren bilinçli zihin değil, bilinçaltı zihindir. Dolayısıyla olumlamalar direk bilinçaltımıza hitap edecek şekilde telkin edilmedikçe bu, bilincimizle gerçekleştirdiğimiz ve işe yaramayan bir çabadan öteye gidemiyor maalesef. Bu eğitim ile bilinçaltı zihnimize hitap ederek yaptığımız olumlamaların doğru adrese gitmesini sağlayacağız.

Ek bilgi

ALMAK İSTEDİĞİNİZ EĞİTİM

BİLİNÇALTI İLE OLUMLAMA TEKNİKLERİ EĞİTİMİ, NLP EĞİTİMİ, PAKET EĞİTİM

Whatsapp'dan Görüş
Yardımcı Olmamı İster misin?