Tıbbi Sekreterlik Eğitimi 5 Sertifika

-25%

Tıbbi Sekreterlik Eğitimi 5 Sertifika

400.00 300.00

Türkiye’nin tek TIBBİ SEKRETERLİK Sertifikası veren  YÖK onaylı kurumlardan DEV FIRSAT!
1) HASTA DANIŞMANLIĞI VE SAĞLIK HİZMETLERİ SEKRETERLİĞİ
2) HASTA KAYIT & KABUL
3) HASTA GÜVENLİĞİ
4) SAĞLIKTA İLETİŞİM
5) ENFEKSİYONDAN KORUNMA

 • Açıklama
 • İnceleme (13)
 • AMAÇ
 • BAŞVURU KOŞULLARI

Açıklama

ÜNİVERSİTE ONAYLI SERTİFİKA PROGRAMININ AMACI:

Devlet  Üniversitesi Tıp Sekreterliği Sertifika Programını tamamlayan sekreterler güçlü sekreterlik becerileri, tıbbi terminoloji ve tıbbi dokümantasyon bilgileriyle kamu veya özel sağlık işletmelerinde birçok fırsat elde edebilirler. Program katılımcıları tıbbi sekreterliğe hazırlar ve bu yönde var olan bilgi ve becerilerini geliştirir.

BU EĞİTİMDEN SONRA NERELERDE ÇALIŞABİLİRSİNİZ ?

Sağlık hizmeti sunan kurumlar başta yataklı tedavi kurumları olan hastaneler (Genel, özel dal, Eğitim ve Araştırma Hastaneleri vb.), Hemşirelik Bakım, Geriatri merkezleri ve Evde Bakım Merkezleri yanında ayakta sağlık hizmeti sunucuları (doktor muayenehaneleri, diş hekimi muayenehaneleri, diğer sağlık personeli muayenehaneleri)  gibi sağlık birimlerince sunulan ayakta bakım merkezleri, tıbbi teşhis amaçlı laboratuvarlardır. Tüm bu sağlık kuruluşlarında tıbbi dokümantasyon işlevi söz konusudur.

EĞİTİM SİSTEMİ ve SERTİFİKALARIN GEÇERLİLİĞİ

Eğitim sistemi 2547 sayılı Yüksek Öğretim kanununa tabi Üniversitelerin Sürekli Eğitim Merkezleri UZAKTAN EĞİTİM  Modülü ile verilecektir. Alacağınız sertifikalar Resmi Devlet Üniversitesi tarafından verildiği için Ömür boyu geçerlidir.

18 Yaşını Doldurmuş en az Orta Öğretim mezunu her T.C. vatandaşı bu programa katılabilir.

Sayı: 82040698/ Konu: Tıbbi Sekreter İstihdamı GENELGE 2017/06

Sağlık Bakanlığı tarafından 14 Nisan 2017 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe giren Tıbbı Sekreter İstihdamı kapsamında mezuniyet olarak öncelik Sayıları az olan  önlisansa verildi. Lise ve ortaöğretim mezunlarından da alınacak.

Genelge’nin altı ve yedinci fıkrasında ”Diğer taraftan, hastanelerimizde otomasyon, veri kayıt girişleri ve benzeri bilgisayarla yürütülen işlemler için genellikle bu alanda sertifika sahibi kişiler arasından seçilen personel, hizmet alımı yolu ile istihdam edilerek çalıştırılmaktadır.

Sağlık bakanlığı kamu hastanelerineKPSS’siz personel alımı Sağlık Bakanlığı’na 20bin personel alımının yolu açıldı. Şehir hastanelerinde görev yapacak personellerin başvuruları 2017 yılından itibaren başlayacak.

Hastanelerin sağlık hizmeti veren kurumlar olması ve tutulan kayıtların tıbbi terminoloji bilgisini gerektirmesi nedeniyle özellikle; tıbbi dokümantasyon, tıbbi arşiv, sağlık kurulu, poliklinikler, hasta kabul birimleri ile hasta katlarında; tıbbi kayıtların tutulması ve yazışmaların yürütülmesi, bilimsel toplantılarda kayıtların tutulması ve tutulan kayıtların ve yazışmaların yürütülmesi, bilimsel toplantılarda kayıtların tutulması ve tutulan kayıtların deşifre edilmesi gibi hizmetlerin, tıbbi sekreterlik okullardan mezun olmuş ve tıbbi sekreter sertifika programına katılmış ve unvanını almış sağlık personelinin çalıştırılması uygun olacaktır.

Tıbbi Sekreterlik Eğitimi 5 Sertifika için 13 inceleme

 1. 5 üzerinden 5

  Slm sertifika almak istiyorum antalyadan nerden alabilirim yardim edermisiniz

  • Merhaba Emre Bey,

   Gerekli bilgilendirmeyi e-posta olarak gönderdik iyi günler

 2. 5 üzerinden 5

  DETAYLI BİLGİ ALABİLİRMİYİM?

  • Bilgilendirme maili gönderilmiştir.

 3. 5 üzerinden 5

  Merhabalar Bende basvuru yaptim ama iletildimi bilmiyorum nereden basvuru yapip iletisim kurabilcez acaba

  • Bilgilendirme maili gönderilmiştir.

 4. 5 üzerinden 5

  bu konu hakkında detaylı bilgi alabilir miyim Yardımcı olursanız sevinirim

  • Bilgilendirme maili gönderilmiştir.

 5. 5 üzerinden 5

  Konu hakkında detaylı bilgi alabilir miyim? Hangi illerden bu sertifikayı alabiliriz yardımcı olursanız sevinirim 😊

 6. 5 üzerinden 5

  bu konu hakkında detaylı bilgi alabilir miyim Yardımcı olursanız sevinirim iyi akşamlar..

 7. 5 üzerinden 3

  DETAYLI BİLGİ ALABİLİRMİYİM?

 8. 5 üzerinden 4

  SERTIFIKAYI ALMAK İSTİYORUM BİLGİ ALMAK İSTİYORUM…

 9. 5 üzerinden 1

  samsundan kursunuza katılabılegım bı yer varmı

  • Eğitimim uzaktan eğitim olarak verilmektedir.

 10. 5 üzerinden 5

  Merhaba, basvuru formunu doldurduktan sonra ayrica bu sertifikayi kendimiz mi aliyoruz yoksa okeylenirse sertifika icin egitimi onlarmi veriyor.

  • Merhaba, 0 850 532 6548 numaralı telefon ile iletişime geçip kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 11. 5 üzerinden 4

  kayit ve kurs baslama tarihi nezaman ve süresi hakkinda bilgi verebilir misiniz

  • Merhabalar;

   0850 532 6548 nolu numaradan arayarak bilgi alabilirsiniz.

 12. 5 üzerinden 1

  Numaranıza ulaşılamıyor devamlı mesai saatleri dışında diye bir uyarı veriyor acaba mesai saatleriniz nedir??

  • Merhabalar;

   0850 532 6548 nolu numaradan arayarak bilgi alabilirsiniz.

 13. 5 üzerinden 3

  Bilgi alabilirmiyim


İnceleme yap

TIBBİ SEKRETERLİK VE DOKÜMANTASYON SERTİFİKA PROGRAMI

AMAÇ:

Tıbbi Sekreter; sağlık kurum ve kuruluşlarında, rapor, hasta işlemleri, evrak, istatistik ve kodlama, yazışma ve arşiv hizmetlerini yürüten, tıbbi bilgileri toparlayıp tıbbi dokümana dönüştürme bilgi ve becerisine sahip olan sağlık personelidir.

Sağlık kuruluşları (hastane, aile sağlığı veya toplum sağlığı merkezleri, dispanserler gibi…) insan sağlığını izlemekten sorumlu yerlerdir. Buralara başvuran sağlıklı veya hasta bireyler kendileri için gereken işlemlerden geçirilirler. Bu işlemler sonucunda bireye ait pek çok veri ortaya çıkar. Her sağlık kuruluşu tedavi ettiği tüm hastalara ait bilgileri saklamak zorundadır. Verileri saklamak hukuksal ve yasal açıdan olduğu kadar, akreditasyon açısından da gereklidir. İnsan sağlığını ilgilendiren konularda yapılan çalışmalardan elde edilen bu verileri bir düzen içinde gösteren belgelere tıbbi doküman denir. Tıbbi dokümanların bilimsel standartlara uygun olarak toplanması, düzenlemesi ve saklanması işlemine ise tıbbi dokümantasyon adı verilir. Bu şekilde düzenlenen ve kaydedilen tıbbi dokümanlara gerektiğinde ulaşılabilir ve hizmete sunulabilir.

Günümüzde yeni hastanelerin halka sunulması ile hastanelerde doktor ve hemşire gibi kişilerin olması ne kadar önemliyse, en az o hizmeti alabilmeyi sağlayan, tüm randevuların yönetimini sağlayan tıbbi sekreterlere her zaman ihtiyaç vardır. Artan hastane ve özel klinik sayısı ile doktorlar veya profesörler yanlarında çalıştıracağı kişinin en az hastane ya da klinik yönetiminden anlaması, fatura ve ödeme konusunda hata yapmayacak, hastalarla iletişimi güler yüzü ile sağlayabilecek, doktorun söyledi tıbbi terimleri anlayabilecek alanında uzmanlaşmış tıbbi sekreterlik ve dokümantasyon sertifikası olan tıbbi sekreterlere bu alanlarda iş istihdamı sağlamaktadır.

KATILIM KAŞULLARI:

 1. Okuma yazma bilmek veya ilkokul mezunu olmak,
 2. Mesleğin gerektirdiği işleri ve yeterlikleri yapacak bedensel ve fiziksel özelliklere sahip olmak.
Whatsapp'dan Görüş
Yardımcı Olmamı İster misin?
Merhaba 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?