Yaratıcı Drama Eğitimi

-15%

Yaratıcı Drama Eğitimi

1,300.00 1,100.00

UZAKTAN EĞİTİM İLE TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN YARATICI DRAMA EĞİTMEN EĞİTİMİNE KATILABİLİR 155 SAATLİK YARATICI DRAMA EĞİTMENLİK SERTİFİKASINA SAHİP OLABİLİRSİNİZ.

 Modern eğitim modeli olan ” uzaktan eğitim ” tekniği ile kursiyerlere ulaştırılmaktadır. Programın amacı yaratıcı drama alanında eğitimciler yetiştirmektir.

  • Açıklama
  • İnceleme (0)
  • İSTİHDAM ALANLARI
  • AMAÇ

Açıklama

Eğitime Kimler Katılabilir ?

1- Öğretmenler

2- Psikologlar

3- Çocuk Gelişim Uzmanları

4- Eğitim alanında çalışanlar

5- Yaratıcı drama alanında kariyer yapmak isteyen herkes

Yaratıcı Drama Eğitmenlik Sertifikası Ne İşe Yarar ?

1-  Yaratıcı Drama Sertifikası ile MEB’de Egzersiz(Kurs) açabilirsiniz.

2- MEB’de Yaratıcı Drama Seçmeli dersine eğitici öğretmen olarak derslere girebilirsiniz.

3- Okul Öncesi ve İlköğretim kademesinde Drama Çocuk Kulübü kurabilirsiniz.

4- Özel Eğitim Kurumlarında ( Özel Anaokulu, kreş, kolej, lise, ilköğretim vb.) yaratıcı drama eğitmeni olarak çalışabilirsiniz.

5- Belediyelerin açmış olduğu eğitim ile ilgili çalışmalarda yaratıcı drama eğitmeni olarak çalışabilirsiniz.

6- Şirketlerde drama tekniklerini kullanarak farklı alanlarda eğitimler verebilir danışmanlık yapabilirsiniz.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Yaratıcı Drama Eğitimi” için yorum yapan ilk kişi siz olun

  1. MEB’de sınıftan 8 e kadar tüm sınıflarda, Hayat Boyu Öğrenme Üzerinden; Okullar Hayat Bulsun Projesi Kapsamında egzersiz açabilirsiniz.
  2. İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Üzerinden Egzersiz Açabilirsiniz.
  3. 5.6.7. ve 8. sınıflarda Yaratıcı Drama Seçmeli Dersine Öğretmen Olarak Katılabilirsiniz.
  4. Yaratıcı Drama Kulübü Kurabilirsiniz.
  5. Özel Kurum ve Kuruluşlarda Eğitim Verebilirsiniz.
  6. Anaokulu, Kreş, Kolej, Zeka Kulübü, Özel Okul ve Benzeri Kurumlarda Eğitici Olarak Görev Alabilir, Yaratıcı Drama  Merkezi Açabilirsiniz.

Drama, lider ve katılımcıların atölye ortamında rol oynama, doğaçlama gibi tiyatro tekniklerini kullanarak bir olayı, anıyı, kavramı, konuyu, düşünceyi canlandırması olarak ifade edilebilir. Yaratıcı Drama’ya Türkçe, tarih, coğrafya, matematik, psikoloji gibi temel derslerden ekonomi, politika, endüstri, insan ilişkileri gibi birçok alanlara kadar çok geniş bir yelpazede drama çalışmalarına yer verilmektedir. Drama sanat eğitimi, öğretmen eğitimi, drama öğretmeninin eğitimi, polis eğitimi, asker eğitimi, aşçı eğitimi gibi alanlarda ve ayrıca problem çözme yöntemlerinin eğitiminde de kullanılmaktadır

Yaratıcı Drama da temel amaçlar arasında katılımcının kendini diğer bireylerin yerine koyması, böylece de kendisini ve çevresini daha iyi bir şekilde tanıyabilmesi, anlayabilmesi yer almaktadır. Yaratıcı Drama çalışmaları ile demokratik davranışlarda bulunan, konular arasında bağlantı kurabilen, bağımsız düşünebilen, hoşgörülü, yaratıcı bireyler yetiştirmek amaçlanmaktadır.

Sihirli bir yöntem olarak kabul edilen Yaratıcı Drama, çalışmalarına katılan bireylerin, çalışmalar sırasında kendilerini ve diğer katılımcıları tanıma, iletişim becerilerini geliştirme, kendini anlama ve ifade etme berecisini geliştirme gibi bazı olumlu kazanımları olmaktadır.Bu çalışmada, günümüzde önemi giderek artan yaratıcı dramanın anlamı, önemi, uygulama basamakları, drama sürecinde yer alan ısınma, oyun, değerlendirme aşamaları, ayrıca drama da lider, katılımcılar, mekân, malzeme ile ilgili özellikler üzerinde durulmuştur.

Whatsapp'dan Görüş
Yardımcı Olmamı İster misin?