SAĞLIK EĞİTİMİ VE DOĞUM KOÇLUĞU

SAĞLIK EĞİTİMİ VE DOĞUM KOÇLUĞU

Alacağınız Eğitimi Programı kapsamında 4 gün online sorularınızı yöneltebileceğiniz interaktif eğitim alacaksınız. Alanında uzman eğitmenlerimizle eğitimin inceliklerini öğrenerek kendi hayatınızda da kullanabilecek yeterliliğe geleceksiniz. Alacağınız eğitim tekniklerini günlük hayatınızda uyguladığınızda kişisel ve ailesel yaşantınıza ve çevrenize hatta iş hayatınıza yansıtabilirsiniz.

Alacağınız Eğitimler, Tarihleri ve Saatleri

Verilecek Eğitimler

• Temel İlk Yardım Eğitimi
• Kişisel Sterilizasyon ve Dezenfeksiyon Eğitimi
• Hasta Bakımı Eğitimi
• Doğum Koçluğu Eğitimi

4-5-6-7 Mayıs 2020

1. Ders : 10:30 – 11:30

2. Ders : 11:45 – 12:30

3. Ders : 15:00 – 16:00

4. Ders : 16:15 – 17:00

youtube.com/EğitimKonfederasyonu “Canlı eğitimin yayınlanacağı link, formu dolduran kişilere 1 gün öncesinde whatsapp ya da sms yolu ile bildirilecektir.”

Türkiye’mizin ve Dünya’nın zor günler geçirdiği şu zamanlarda, insanın doğumundan ölümüne kadar eğitimin hiç bitmeyen bir yolculuk olduğunu biliyor ve sizlerinde uyguladığı #HayatEveSığar hareketine bir destek olarak Eğitim Konfederasyonu ve Türkiye Disleksi Eğitim ve Araştırma Vakfının sponsorluğunda ücretsiz olarak canlı, interaktif bir eğitim programı sunacağız. 


Ön kaydınızı oluşturmak ve eğitim hakkında bilgi almak için lütfen aşağıda yer alan formunu doldurunuz.


Temel İlk Yardım Eğitimi

Herhangi bir kaza ya da yaşamı tehlikeye düşüren bir durumda, sağlık görevlilerinin tıbbi yardımı sağlanıncaya kadar, hayatın kurtarılması ya da durumun daha kötüye gitmesini önlemek amacıyla olay yerinde, tıbbi araç gereç aranmaksızın mevcut araç ve gereçlerle yapılan ilaçsız uygulamalardır.

Temel İlk Yardım Eğitiminin Amacı: Acil bir durum karşısında profesyonel ekipler gelene kadar, amaçsız çözümlerden ve yanlış müdahalelerden kaçınarak hasta/yaralıya çabuk, etkili ve en uygun müdahaleyi yapmak için gerekli bilgi ve beceriyi kazanmaktır.

Acil durumlarda doğru ve bilinçli uygulamalarda bulunmak isteyen herkes Temel İlk Yardım Eğitimi alabilir.

Kişisel Sterilizasyon ve Dezenfeksiyon Eğitimi

Sterilizasyon ve Dezenfeksiyon işlemi, hayati öneme sahip ve sağlık sektöründe vazgeçilmez işlemlerdir. Dezenfeksiyon, Sterilizasyon Programı ile, temel ve uygulama alanlarında teorik ve teknik eğitim donanımına sahip kişilerin yetiştirilmesi, temel bilgi düzeyine ulaşması hedeflenmektedir.
 
Dezenfeksiyon, Sterilizasyon programının amacı, alanlarında yeterli bilgiye sahip kişilerin gerek çalışma imkanı olarak gerekse Covid-19 virüsüne karşı kendimizi ve çevremizi korumamıza destekleyici eğitimdir.

Hasta Bakımı Eğitimi

Günümüz teknolojilerinden yararlanarak yaşlı ve hastaların düzenli ve sağlıklı bir şekilde bakım işlemlerinin yapılması, temizlik işlemlerin yerine getirebilmesi, hastamızın ya da yaşlımızın tek başına yapamayacağı zorunlu ihtiyaçlarının karşılanabilmesi amaçlanmıştır.

Ev ve kurumlarda kendi sorumluluklarının bilinci altında; hasta ve yaşlı bireylerin günlük ihtiyaçlarını kendi ve hasta yaşlının sağlığını koruyarak karşılayabilen kişidir.

Mesleğin gerektirdiği yeterlikleri kazanan bireyler hasta ve yaşlı hizmetleri sektöründe;

1. Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri,

2. Bakımevleri,

3. Evde bakım,

4. Hastaneler,

5. Geriatri-psikiyatri klinikleri,

6. Huzurevlerinde çalışabilirler.

Doğum Koçluğu Eğitimi

Doğum Koçluğu, doğum ve gebelik konularında hamile kadına ve anneye destek sağlayan, doğal doğumu teşvik eden, yenidoğan – anne ilişkisinde yardımcı olan bir profesyonel destek sürecidir.

Doğum Koçu ( Doula ) anne adaylarının doğum, hamilelik ve annelik sürecini daha kolay, daha sağlıklı ve daha mutlu geçirmeleri için, anne adaylarına destek vermek üzere eğitimler almış olan profesyoneldir. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de artık yaşam Doğum Koçluğu’nun bir meslek olarak yerleşmektedir.

Doğum koçluğu eğitimine profesyonel amaçla katılan bireyler, yeni bir meslek olan doğum koçu olarak çalışma yetkisi elde ederler. Zaman zaman kendi gebelik dönemini sağlıklı ve mutlu geçirmek isteyen anne adayları da doğum koçluğu eğitimlerine başvurmaktadır. Doğum koçluğu eğitimine katılan bireyler, hamilelik ve doğum süreçleri ile ilgili gereken tüm bilgileri ve psikolojik destek verme yeterliliğini elde ederler.

Bu gönderiyi paylaş

Comments (2)

 • Selvinaz çetin cevap

  eğitimlerinize katılmak istiyorum

  7 Mayıs 2020 , 13:20
  • Akademi cevap

   Eğitimimiz bitti efendim 🙁

   7 Mayıs 2020 , 14:58

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Whatsapp'dan Görüş
Yardımcı Olmamı İster misin?