TIBBİ SEKRETERLİK CANLI YAYIN EĞİTİMİ

TIBBİ SEKRETERLİK CANLI YAYIN EĞİTİMİ

Tıbbi sekreterler, sağlık kurumlarının olmazsa olmazıdır. Bu alanda kariyer planı olan ya da bu sektörde çalışan, kendini geliştirmek isteyen bireylerin Tıbbi Sekreterlik Eğitimi alması önerilir.

Tıbbi sekreterler istihdam edildikleri sağlık kuruluşlarını, özelliklerini ve amaçlarını yakından bilmek durumundadırlar. Sağlık hizmeti sunan bu kurumlar içerisinde tıbbi dokümantasyon süreçleri söz konusudur. Tıbbi sekreterlerin; sağlık kurumlarında bu süreçleri iyi takip edebilmesi ve aynı zamanda tıbbi sekreterlik görevleri ve özelliklerine yönelik bilgi sahibi olması gerekir.

Hasta kabulu ve hastaların yönlendirilmesi, ilgili bölüm ve polikliniklerde hastanın dosyalarının oluşturulması, hasta giriş/çıkış işlemlerini, yapılan tedavi ve hastaya yapılan işlemlere göre kayıtların güncellenmesi, dosyaların arşivlenmesi ve tıp terminolojisini öğrenerek, temel anatomi bilgisi öğrenerek yaptığı iş ve işlemlerin bilincinde, yasal olarak yapması ve yapmaması gereken hareket ve işlemlerin bilincinde olarak çalışması hedeflenmiştir.

Sağlık sektöründeki özel ya da resmi kurum ve kuruluşlarda çalışmak isteyen bireyler aşağıdaki kursları tercih ederek kurs sonucunda tıbbi sekreterlik sertifikasına sahip olabilirler ve tıp sekreteri ünvanını alabilirler.

EĞİTİM TARİHLERİ

13-14 Nisan 2020

  1. Ders 10:30 – 11:30
  2. Ders 11:45 – 12:30
  3. Ders 15:00 – 16:00
  4. Soru/Cevap 16:15 – 17:00

2 gün boyunca eğitimlerimiz yukarıdaki şekilde devam edecektir.

18 Yaşını Doldurmuş en az Lise mezunu her T.C. vatandaşı bu programa katılabilir.
Canlı Yayın Eğitimine katılmak için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.VERİLECEK EĞİTİMLER

1) HASTA DANIŞMANLIĞI VE SAĞLIK HİZMETLERİ SEKRETERLİĞİ
2) HASTA KAYIT & KABUL
3) HASTA GÜVENLİĞİ
4) SAĞLIKTA İLETİŞİM
5) ENFEKSİYONDAN KORUNMA

PROGRAMININ AMACI

Tıbbi Sekreterlik Sertifika Programını tamamlayan sekreterler güçlü sekreterlik becerileri, tıbbi terminoloji ve tıbbi dokümantasyon bilgileriyle kamu veya özel sağlık işletmelerinde birçok fırsat elde edebilirler. Program katılımcıları tıbbi sekreterliğe hazırlar ve bu yönde var olan bilgi ve becerilerini geliştirir.

BU EĞİTİMDEN SONRA NERELERDE ÇALIŞABİLİRSİNİZ?

İş pozisyonları eğitim seviyenize ve öğrenim derecenize göre değişkenlik gösterebilir. Potansiyel İş Pozisyonları; Tıbbi Sekreter, Doktor Sekreteri, Sağlık Personeli, Hasta Kabul Sekreteri, Hasta Danışma Personeli, Hasta Karşılama Görevlisi gibi pozisyonlardır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Whatsapp'dan Görüş
Yardımcı Olmamı İster misin?